CPL - Chalmers Publication Library
| Utbildning | Forskning | Styrkeområden | Om Chalmers | In English In English Ej inloggad.

Rings of PDE-preserving operators on nuclearly entire functions

Henrik Petersson (Institutionen för matematik)
STUDIA MATHEMATICA (0039-3223). Vol. 163 (2004), 3, p. 217-229.
[Artikel, refereegranskad vetenskaplig]

Nyckelord: bounded type



Denna post skapades 2010-08-18.
CPL Pubid: 124718

 

Institutioner (Chalmers)

Institutionen för matematik (2002-2004)

Ämnesområden

Matematik

Chalmers infrastruktur